poniedziałek, 8 grudnia 2014

Kropla drąży skałę.Twoim życiem kierują ukryte przekonania, głęboko zakodowane w podświadomości, z istnienia których często nie zdajesz sobie sprawy.Są jak wyryty w kamieniu napis, który bardzo ciężko zmienić.

Jeśli nigdy i nigdzie nie czujesz się bezpieczna, choćbyś zamieszkała w dużym domu wyposażonym w alarmy, miała zabezpieczenie finansowe w postaci dużej kwoty na koncie, a nawet  wynajęła osobistego ochroniarza, to znaczy że w twojej podświadomości są wyryte przekonania: ,,Nie czuję się bezpiecznie”,  ,, Świat jest niebezpieczny, ” ,,Każdy może mnie skrzywdzić”, ,,Stanie mi się coś złego”, Nikomu nie mogę zaufać” itp.

W przypadku,  gdyby przekonanie w twojej głowie głosiło: ,,Jestem bezpieczna”, ,,Mam zaufanie do świata i ludzi”, ,, Czeka mnie coś dobrego” to  mogłabyś iść ciemną, nieoświetloną ulicą w niebezpiecznej dzielnicy miasta i nic by ci się nie stało, ponieważ to co masz w swojej podświadomości oddziałuje na całe twoje otoczenie.

Skąd mam wiedzieć jakie kody są ukryte w mojej podświadomości?

Zapewne nasuwa ci się takie pytanie.

Wystarczy ,że przez jakiś czas bacznie poobserwujesz swoje życie.

Zobaczysz jakie masz relacje z rodziną i znajomymi, jakie masz samopoczucie, jak ci się powodzi materialnie, jakie są twoje związki  i ogólnie jak radzisz sobie w różnych dziedzinach życia.

A teraz podam ci kilka przykładów, które być może zaobserwujesz w swoim życiu.

Jeżeli nie układa ci się w związkach, twoje podświadome przekonanie może brzmieć:,, Nie kocham i nie akceptuję siebie”, ” Nie zasługuję na miłość”,  „Nie jestem osobą wartościową”, „Nie jestem dość dobra”.

Jeżeli chorujesz, w twojej podświadomości mogą  ukrywać się myśli:,, Jestem bezradna i bezsilna”, „Bliscy opiekują się mną i zwracają na mnie uwagę, tylko jak jestem chora”. Być może masz w głowie przekonanie, że choroba zwalnia cię od podejmowania decyzji, dokonywania wyborów  i dlatego nie możesz odzyskać zdrowia.

Jeżeli brakuje ci pieniędzy wyryte w głowie przekonania głoszą: ,, Pieniądz to coś złego, nikt uczciwy nie może być bogaty”, „Tylko źli ludzie mają pieniądze”.

Większość z tych przekonań została wyryta w podświadomości w dzieciństwie.

Na pewno chciałabyś zmienić swoje życie, czyli przekonania w podświadomości, które nim rządzą.

Ale jak to zrobić?   Jest to jak najbardziej możliwe, ale wymaga od ciebie świadomego podjęcia decyzji o zmianie życia, bo być może narzekasz i płaczesz, ale tak naprawdę nie chcesz niczego zmieniać, bo ci wygodnie. W takim wypadku przestań czytać tego posta.

Jeżeli jednak zdecydujesz, że całym sobą pragniesz zmiany i będziesz systematycznie pracowała (pisałam o tym w poprzednim poście) to sukces masz gwarantowany. „Co muszę zrobić?”- zapytasz.

Już odpowiadam – musisz przekuć wpis wyryty w podświadomości na nowy, pozytywny.

Zmiana przekonania wymaga czasu, cierpliwości i silnej woli; codziennie, ale naprawdę codziennie- musisz wielokrotnie powtarzać, pisać lub śpiewać przekonanie, które chcesz  wyryć w swojej podświadomości, usuwając stare negatywne.

Na początku podświadomość może się buntować i zamiast czuć się lepiej będzie gorzej, ale wtedy powinnaś skakać do góry z radości, bo to oznacza, że zaczyna się bolesny proces przekuwania- to jak z wodą utlenioną, która okropnie zapiecze, ale odkazi ranę i nie dopuści do infekcji.

 Jeżeli się nie poddasz i cały czas, mimo buntów podświadomości i gorszego samopoczucia , z uporem maniaka będziesz powtarzała  afirmacje, czyli pozytywne przekonania to spotka cię wielka nagroda- przeredagujesz swoje życie na nowo i w końcu poczujesz spokój i spełnienie.

3 komentarze:

  1. Witam serdecznie, czy mogłaby Pani poświęcić jeden wpis afirmacjom i podać przykłady codziennych afirmacji. Pozdrawiam Marta

    OdpowiedzUsuń
  2. Pani Marto, napiszę o afirmacjach dokładniej na blogu. Proszę napisać do mnie na facebooku, postaram się odpowiedzieć na zadane pytania. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapraszam serdecznie na mojego nowego bloga i dodaję do linków Pani bloga, https://swiatznerwica.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń