Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 2 października 2016

Punkty biologicznie aktywne.
Post który napisałam 19 stycznia 2014 roku pt,, Akupresura i moksa” część I, zmodyfikuję na prośbę czytelników.
Prosicie mnie, abym zrobiła zdjęcia  punktów biologicznie aktywnych,  zaznaczając flamastrem ich położenie na ludzkim ciele.
Są to punkty , które stosuje się przy nerwicy lękowej.
S  7-----Serce 7 punkt znajduje się na zgięciu nadgarstka, po łokciowej stronie, na tylnym brzegu kości grochowatej, po stronie promieniowej w zagłębieniu obok ścięgna zginacza łokciowego .

Punkt -- Serce 7----S 7
Punkt zwany Shenmen tzw wrota bogów, wskazania : ból w okolicy serca, kołatanie serca, bezsenność, nerwica lękowa, histeria, stan pobudzenia, nadciśnienie.O  6------ Osierdzie  6  zwany  Neiguan (jest  punktem miłości doskonałej) punkt znajduje się  2 cuny ponad linią  poprzeczną nadgarstka.

Punkt biologicznie aktywny Osierdzie---6----O.
Wskazania: bezsenność,  nerwica lękowa, kołatanie serca,  nadciśnienie, histeria,  bóle żołądka, wymioty.
Ż  36-----Żołądek  36 ----- Zusanli, zwany Wielkim lekarzem, znajduje się na podudziu, 3cuny poniżejzagłębienia pod rzepką i 1 cun na zewnątrz od grzebienia kości piszczelowej. W celu znalezienia punktu należy położyć dłoń na rzepce, tak  aby  palec środkowy leżał  na kości piszczelowej. Punkt znajduje się 1 cun w bok od tego palca, pod palcem serdecznym.


Punkt biologicznie aktywny Żołądek—36---Ż 36

Jest to punkt ogólnie wzmacniający, tonizujący i regenerujący.

Wskazania: Zawroty głowy, bezsenność, nerwice, nieżyt żołądka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, bóle głowy , nadciśnienie tętnicze, choroby przewodu pokarmowego i wiele innych.

Podałam 3 punkty akupunkturowe, które są skuteczne przy leczeniu  nerwicy lękowej.
Raz w tygodniu nagrzewam te punkty moksą. Powtarzam zabiegi przez 9 tygodni.
Po zakończeniu zabiegów , przerwa powinna wynosić  3 miesiące, przed kolejnym leczeniem moksą.

1 komentarz:

  1. A tego sposobu nie znałam, chociaż coś kiedyś mi się obiło o uszy. Podobno są też punkty , które należy uciskać w czasie choroby lokomocyjnej, znajoma to stosowała. Ja na swoją nerwicę (oprócz leków), stosowałam ćwiczenia oddechowe, albo po prostu pomagał mi sport, bieganie, basen.

    OdpowiedzUsuń