sobota, 14 kwietnia 2018

Poziom świadomości.

Człowieka z zaburzeniami lękowymi, określa się jako osobę niezrównoważoną psychicznie, ponieważ  ulega wpływom negatywnej myśli i utożsamia się z nią.
Podświadomość szybko nawiązuje kontakt ze świadomością, narzucając jej swoją wolę.
Spytasz dlaczego?
Cykl często powtarzanych słów i  zdarzeń, które wywołały w  świadomości negatywne emocje  sprawił, że  podświadomość zapamiętała, uwierzyła w to i uznała za prawdę.
Pewnie ze złością i żalem zadajesz sobie pytanie.
Dlaczego nie potrafię utożsamić się  z pozytywną myślą ?    Odpowiem ci pytaniem na pytanie.
Czy wyobrażasz sobie pozytywne sytuacje podszyte miłymi emocjami, które mogą cię spotkać w przyszłości z taką częstotliwością jak negatywne ?
 Osobie z zaburzeniami lękowymi, odebrano coś dobrego w życiu, ale też jej dano coś dobrego. Cierpienie sprawia, że poszukuje pomocy i wsparcia tam, gdzie nigdy wcześniej nie przyszło jej do głowy, aby  szukać.
Umysł potrafi bardzo dużo. Sięgamy do jego zdolności, gdy dopadnie nas jakaś tragedia.
Odwołujemy się do siły umysłu, gdy chcemy spełnić swoje upragnione marzenie.
Jeżeli jasno sprecyzujesz przekaz, który bardzo chcesz, aby się spełnił pod warunkiem, że przekaz będzie zgodny ze świadomością i podświadomością.
Gdy świadomość uwierzy, że możesz osiągnąć to o czym marzysz  pomimo zaburzeń lękowych, wtedy przekona podświadomość i zapanuje harmonia.
Dużą rolę odgrywa pielęgnacja przekazu, która oparta jest na codziennym wyobrażaniu go sobie w formie plastycznej, podsycaniu go  pozytywnymi myślami i emocjami.
Takie działanie sprawi, że  świadomość przekona o słuszności upragnionego marzenia podświadomość, która tak pokieruje twoim zachowaniem, działaniem i splotem napotykanych sytuacji, że spełni się to czego pragniesz.
Postaram ci się to wytłumaczyć obrazowo i przekonująco. Pomyśl, skoro rano wstajesz z łóżka i już do głowy dobiją się myśli ,,Czy dzisiaj podołam obowiązkom dnia codziennego ? Czy zdołam opanować lęk? Czy nic złego mi się nie stanie ?”.
Czujesz się psychicznie dobrze, lecz nawyk myślenia o lęku, którego się boisz utrudnia ci skierowanie  myśli na inne tory. Tak przyzwyczaiłaś się do negatywnego myślenia, wsłuchiwania się w siebie, że trudno ci się skupić na czymś pozytywnym i  budującym.
 Skieruj tok myślenia w korzystnym dla ciebie kierunku, przekonasz  się, że będziesz utożsamiała się z pozytywną myślą. 
Teraz chcę szczególną uwagę zwrócić na ego.
Gdy dopadnie cię lęk, mówisz do podświadomości, aby przestała cię chronić.
Natomiast do ego mówisz, aby przestało ci  doradzać, ponieważ jego myślenie opiera się na pokoleniowych poglądach, które przekazali ci rodzice, a im  z kolei nasi dziadkowie.
U ludzi z zaburzeniami lękowymi ego kieruje myślami, bo się jemu poddajemy. Podobnie rzecz ma się u zdrowych psychicznie ludzi. Lecz u osób z irracjonalnymi lękami, taka przypadłość ma szczególnie niekorzystny wpływ na zachowanie. Zezwalamy mu na podsycanie negatywnymi myślami lęku do tego stopnia,  że uciekamy w panice z danego miejsca.
Doprowadzamy go swoim zachowaniem do samowoli.  Przez lata dawaliśmy mu pierwszeństwo kierowania nami, dlatego rozbuchane  ego nie wie czym jest posłuszeństwo.
 Najwyższy czas, aby trzymać go na krótkiej smyczy. Przeciwstawiać się mu, gdy będzie nas odwodziło od zamiaru zmiany dotychczasowego myślenia i  zachowania.
Zaskoczysz ego  nagłą odmianą pozytywnego myślenia.
  Będzie  się sprzeciwiało, odwodziło od zamiaru wykonania, krzyczało, porównywało, zastraszało. Będzie wysuwało takie argumenty, abyś zaprzestała jakichkolwiek zmian. Usilnie chce cię trzymać na takim poziomie myślenia, na jakim jesteś.
A na jakim poziomie świadomości jesteś?

2 komentarze:

  1. witam czy można się z Panią skontaktować mailowo?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzień dobry.
    Proszę napisać do mnie na facebooku. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń