środa, 22 stycznia 2014

Akupresura i moksa część II.


 
 
Postanowiłam opisać kurację koreańską , która działa podobnie jak   polopiryna s. Teraz są zmienne pogody, wiele ludzi choruje na przeziębienia, dlatego zdecydowałam się wybrać  właśnie ją.

 

 
 KURACJA   KOREAŃSKA.

 

Wykonując kurację nagrzewamy  3 punkty akupunktury

 GRT  12-----punkt umiejscowiony jest poniżej wyrostka ościstego  3 kręgu piersiowego
Zwany  jest  Shenzhu,  wskazania:  kaszel, dychawica oskrzelowa,  zapalenie oskrzeli, wykorzystuje się go w nerwicy lękowej i depresyjne.

 PM  13-----punkt umiejscowiony jest  na tylnej powierzchni klatki piersiowej, na wysokości  wyrostka ościstego 3 kręgu piersiowego, półtora cuna  od linii środkowej tylnej. (Miarę cuna  podałam w poprzednim poście).

Zwany jest Feishu lub punktem 100 trucizn. Wskazania : kaszel, dychawica oskrzelowa, dusznośc, Stany gorączkowe, nocne poty,  zapalenie oskrzeli,  dermatozy oporne na leczenie konwencjonalne.

 

 

Podaje Punkt biologicznie aktywny dla osób, które są wrażliwe na  nagłe zmiany klimatu.

Jest to punkt hygrometryczny, który ma zabezpieczać  przed szkodliwymi czynnikami meteorologicznymi, a także ma działanie  hartujące i uodparniające.

Jest to  PO 15-----Potrójny Ogrzewacz, zwany Tianliao jest umiejscowiony 1 cun poniżej punktu Pż 21 który, obrazowo opisałam  w masażu pająka. 

 

Podam punkt zwany kosmetyką płuc, używany jest podczas kaszlu.

 
 
N  7-----meridian nerki, zwany Shufu lub punktem doskonałej zgody.

Jest umiejscowiony 2 cuny powyżej kostki środkowej na przedniej krawędzi ścięgna piętowego.

 

 

Podam silny punkt   Jg 4-----leży na meridianie jelita grubego zwany Hegu.
Znajduje się pośrodku  II kości śródręcza od strony promieniowej, w najwyższym punkcie mięśnia gdy kciuk jest przywiedziony do palca wskazującego przy wyprostowanej ręce.

Jest punktem laryngologicznym . Podstawowy punkt wzmacniający siły odporne organizmu. Jest  punktem mistrzowskim. W tym punkcie mamy wszystkie informacje organizmu.

Masując ten punkt opuszką palca po obu stronach, wykonujemy mikro-masaż  całego organizmu.

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz