wtorek, 29 kwietnia 2014

Rytuały tybetańskie.

Podczas napadu lęku wpadamy w panikę. Boimy się, że przydarzy się coś złego.

Sen z powiek spędza nam obawa o zdrowie.


Drobna dolegliwość fizyczna, wprowadza nas w stan niepokoju. Boimy się chorób i śmierci.

Najwyższy czas zadbać o zdrowie fizyczne, aby podczas napadu lęku, powiedzieć do siebie ,, Jestem zdrowa i czuję się coraz lepiej”

Dbając o siebie, będziesz skuteczniej przekonywała swoją podświadomość, że jesteś  zdrowa i nic ci nie grozi.
Książka  Petera  Keldera  pt,,Źródło wiecznej młodości” ma 115 stron.

Autor opisuje pięć  tybetańskich rytuałów, które  przywracają zdrowie i witalność.

Ćwiczę te ćwiczenia  systematycznie około pięciu lat.

Mogę stwierdzić, że faktycznie mam dużo więcej energii  i czuję się znacznie lepiej.

Ćwiczenia te pobudzają pola energetyczne zwane czakrami.

Każda czakra zarządza jednym z gruczołów dokrewnych w układzie hormonalnym organizmu.

Autor  w książce wyjaśnia, że właśnie te hormony, pochodzące z tych siedmiu gruczołów, regulują  wszystkie funkcje organizmu.

W zdrowym ciele te wiry poruszają się z dużą prędkością.

Gdy  jeden   z wirów zwalnia obroty, wtedy zostaje zablokowany przepływ energii , dlatego możemy źle się czuć i szybciej  się starzeć.

W miesięczniku ,, Szaman”, który prenumeruję od 2000 roku, w jednym z artykułów , który napisała pani Anna Szteliga przeczytałam, że u przeciętnego człowieka w średnim wieku niektóre wiry obracają się wolniej, każdy z inną prędkością. Skutkiem spowolnienia obrotów są choroby fizyczne, gdy wiry obracają się zbyt szybko powodują  nerwowość, lęki i stany wyczerpania.  

Autorka artykułu pisze o tym, że regularne wykonywanie ćwiczeń przez osoby mniej młodsze będzie przywracało prędkość wirów, jak u młodego osobnika.  Tym sposobem będzie przywrócona równowaga hormonalna co spowoduje, że komórki  odzyskają zdolność  odtwarzania się  i rozwoju, jaką miały, gdy organizm był w młodym wieku.

Osoby, które chcą mieć  dobre zdrowie, witalność i czuć się młodziej, powinny ćwiczyć  pięć rytuałów tybetańskich.
Tybetańczycy skupiają się wokół klasztorów buddyjskich. Na formy rozwoju mieszkańców Tybetu, wpływają lamowie, którzy są symbolem wiedzy tajemnej o sensie i celu istnienia.

Pięć rytuałów tybetańskich, wykonuje się każdy po trzy razy w pierwszym tygodniu, w drugim po cztery i tak kolejno w każdym tygodniu  zwiększa się liczba ćwiczeń każdego z rytuałów o jeden. Tym sposobem dojdziemy do dwudziestu jeden powtórzeń. Z swojego doświadczenia wiem, że należy trzymać się instrukcji wykonywania ćwiczeń.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz